Kezdőlap > Aktuális hírek, események > Visszatekintő > Farsangi foglalkozás óvodásoknak online – 2021. február 8-11.

Farsangi foglalkozás óvodásoknak online – 2021. február 8-11.

Farsang 2021.Farsang idején is szokásunk középsős és nagycsoportos óvodásokat fogadni a gyermekkönyvtárban, a kisebbekhez pedig ellátogatunk, és óvodájukban mesélünk nekik. Programjainkon a farsangi ünnepkörhöz illő meséket mesélünk, felidézzük a népszokásokat, a mesepedagógia módszereit alkalmazva drámajátékokkal, találós kérdésekkel, népdalokkal gazdagítjuk foglalkozásainkat, elevenítjük meg a meséket.

A 2021. évi farsangot azonban a hagyományos módon nem szervezhettük meg, az ismert okokból nem lehettünk együtt, egy térben óvodásainkkal, pedig már nagyon szeretnénk. Az idén ezért ez a program is csak másképpen, a virtuális térben valósulhatott meg. Már-már lemondtunk az idei együtt farsangolásról az óvodásokkal, amikor Bettenbuch Tünde, a Játékvár Óvoda vezetőhelyettese felvetette, próbáljuk meg hagyományos foglalkozásainkat áthelyezni az online térbe, és így eljuttatni a meséket a gyerekekhez. A felnőttek világában a járványhelyzet kikényszerítette a virtuális kommunikációs eszközök, programok használatát. Rájöttünk, egy videókonferencia alkalmazás nem csak komoly felnőtteknek, komoly megbeszélésekre való, működhet óvodásokkal meseszolgáltatás céljára is.

Farsang 2021Február második hetében így „eljutottunk” minden martfűi óvodás csoporthoz. A gyerekek kivetítőn nézték, hallgatták a farsangi témában összeállított mesefoglalkozást. Hallhattak meséket, farsangi népdalokat, válaszolhattak találós kérdésekre, énekelhettek ők is a mi örömünkre, és a technikának hála még beszélgetni is tudtunk.

Nagy élmény volt a „találkozás” velük. Nagyon hiányoznak a gyerekek a gyermekkönyvtárból. Szívmelengető, megható volt tapasztalni, hogy ők is hasonlóan éreznek. Hálás vagyok a lehetőségért, a szervezésért az óvónéniknek. Nagyon nagy szükség van arra, hogy kihasználva a technikai lehetőségeket, életben tartsuk kapcsolatainkat, kapcsolatunkat a legkisebb, lehálásabb korosztállyal is. Remélem, hamarosan találkozhatunk a valóságban is, hogy ne csak képernyőn keresztül láthassuk a csillogó kis szemeket.

Székácsné Tálas Gabriella, könyvtárvezető

forrás: martfu.hu – 2021-02-15 15:54